Dekoracje i Atrakcje Ślubne – Jak Zaskoczyć Gości i Zorganizować Niezapomniane Wesele?

Kwiecień 10, 2015 By

 
Planując ślub i wesele mamy o czym myśleć. Miejsce, suknia, pojazd, menu, wybór fotografa. Na szczegóły i dopracowanie koncepcji naszego wesela często brakuje już czasu i zapału.

Szkoda, bo to drobiazgi często przesądzają o sukcesie i wrażeniu, a wbrew pozorom nie wymagają wcale dużo czasu i zachodu.

 
Na co zwrócić uwagę planując dekoracje na przyjęcie weselne?

Kiedy już zdecydujecie się na koncepcję tego wymarzonego dnia, należy się jej trzymać. Wesele w stylu nowoczesnym wymaga innej oprawy niż rustykalna lub pałacowa uroczystość. Dodatki i atrakcje należy dobrać do całości – nie odwrotnie. Konsekwencja to podstawa.

Wesele to uroczystość radosna i pełna uroku i planując ją należy pamiętać jak będzie wyglądała sala weselna i to, co się na niej zdarzy. Na początek wybierz tonację kolorystyczną, w której ma być utrzymana całość dekoracji.

Kliknij w poniższy obraz i obejrzyj galerię Natalii i Piotra, którzy sami zorganizowali ślub i imprezę weselną. Czy zaskoczyli swoich gości?


Ślub i Wesele - Rustykalne, Wiejskie, w Sielskim Klimacie

Jeśli stawiasz na styl pałacowy z dużą ilością złotych lub srebrnych zdobień, tłem powinna być biel lub delikatne kremowe odcienie.

Jeśli twoja wymarzona uroczystość ma być utrzymana w eleganckim ale nowoczesnym stylu, dobrze również wybrać białe, delikatne tło, a do niego dobrać kolorowe, zdecydowane barwy, które będą obecne na zastawie, kwiatach czy serwetkach.

Wesele w Stylu Królewskim - Kolor Złoty
Jakie błędy popełniamy przygotowując dekoracje weselne?

Pierwszym, podstawowym błędem jest nadmiar. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli sala weselna jest minimalistyczna i klasycznie elegancka, zapomnij o balonach i serpentynach, które królowały na twojej studniówce. Dodasz wnętrzom lekkości i koloru ustawiając na stołach kolorowe bukiety kwiatów czy delikatną, subtelną zastawę z drobnym wzorem. Świetnie także sprawdzają się świece, które nie tylko wprowadzają delikatne zmysłowe światło, ale stanowią same w sobie piękny element dekoracyjny.

Na stołach świetnie sprawdzają się kolorowe szarfy – pamiętaj jednak, aby nie łączyć ich z wielobarwnym obrusem, wstążkami czy drapowaniami z tiulu. Takie zbyt ciężkie, przeładowane dekoracje fatalnie prezentują się na zdjęciach ślubnych, są także po prostu niefunkcjonalne.

 
Dekoracje w mdłej tonacji, mieszanie stylów, brak jasnej koncepcji co do tego jak powinna wyglądać nasza sala weselna. Tą przypadłość można obserwować często w przypadku dekoracji przygotowanych przez obsługę sal weselnych. Drapowane firany, sztuczne, tandetne ozdoby warto schować głęboko na zapleczu lub przynajmniej uatrakcyjnić je własnych drobnym akcentem, który uczyni z naszego wesela niepowtarzalną, uroczą imprezę.

Jakie atrakcje przygotować dla gości weselnych?

 
Atrakcje i drobne prezenty dla gości mogą pełnić podwójną funkcję i być także cudowną dekoracją Waszego przyjęcia. W małym kolorowym pudełeczku można zamknąć dobrej jakości słodycze: czekoladki albo karmelki. Dzieci ucieszą się ze spersonalizowanych lizaków ułożonych w małym wazonie czy buteleczek z domową lemoniadą, którą można zabrać ze sobą na dzień następny.

Winietki i wizytówki nie muszą być sztampowym elementem wystroju stołu lądującym w koszu zaraz po weselnym obiedzie, ale pamiątką, którą goście zabiorą ze sobą do domu. Należy tylko poświęcić im odrobinę uwagi i zadbać aby pasowały do reszty dekoracji.

Pamiętajcie także o dzieciach! Można dla nich zorganizować pokaz klauna lub baniek mydlanych.

Prezenty dla Dzieci Podczas Wesela
 
Ciekawym pomysłem jest też fotobudka z zestawem akcesoriów, które można przymierzyć i założyć do zdjęcia. Ucieszy z pewnością wszystkich młodych duchem, bez względu na to ile w rzeczywistości mają lat.

ZOBACZ CZYM ZASKOCZYLI GOŚCI WESELNYCH NATALIA I PIOTR!


Fotograf Ślubny - Warszawa