Kategorie
Artykuły ślubne

Organizacja Idealnego Wesela w Stylu Rustykalnym

Moda się zmienia, ale ta konkretna wytrzymuje próbę czasu. Od lat wesele w stylu wiejskim, rustykalnym, z elementami ludowości pozostaje największym hitem wśród par młodych, nie tylko na wsiach, ale także w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy innych dużych ośrodkach miejskich. Niezobowiązujący charakter takiej imprezy i polskie przywiązanie do tradycji sprawiają, że w sielskim otoczeniu bawimy się najlepiej.

Jak zorganizować niezapomniane rustykalne wesele? Oto kilka niezbędnych porad.

Sprawdź też jak Natalia i Piotr samodzielnie zorganizowali swój ślub i wesele w stylu rustykalnym.

1. Wybierz odpowiednie miejsce na (rustykalne) wesele

Najlepiej sprawdzi się stodoła weselna, stylizowany dwór, chata czy restauracja z dużym terenem zielonym zlokalizowana gdzieś na uboczu. Ważnym kryterium jest wielkość pomieszczeń i dostosowanie ich do liczby gości. Źle jeśli sala weselna jest zbyt mała – wypełniona gośćmi po brzegi, ale także zbyt duża powierzchnia przy kameralnym przyjęciu nie będzie wyglądała korzystnie.

Wnętrze Osady Młyńskiej - stodoły, w której można zorganizować wesele w stylu rustykalnym.

Niezwykle istotne dla klimatu przyjęcia jest także oświetlenie i rodzaj wykończenia zastosowany w sali, która będzie Was gościć.

Rada fotografa:

Rustykalne wiejskie chaty to często miejsca bardzo ciemne, o słabym sztucznym oświetleniu. Wybierając taką salę weselną warto zadbać o jasne dodatki: krzesła, obrusy i kwiaty, które dodadzą wnętrzom lekkości i dobrze skomponują się na zdjęciach ślubnych. Zbyt wiele ciemnych barw nadaje fotografiom ślubnym pewnej mroczności, ciężaru, a chodzi przecież o to, aby pokazać Waszą energię, miłość i dobrą zabawę.


2. Pamiętaj o dodatkach, zadbaj o wystrój sali weselnej

To one sprawiają, że nastrój sielskości będzie towarzyszył Wam i Waszym gościom przez całe przyjęcie weselne. Często pary skupiają się na najważniejszych kwestiach takich jak: wybór pojazdu, sukni, fotografa, a zapominają o tym, że to szczegół czyni różnicę.

Ozdoby w Osadzie Młyńskiej w Oryszewie - miejscu wybieranym przez Pary Młode organizujące wesela w stylu wiejskim.

Dekoracja stołów w wykonaniu obsługi lokalu bywa często najwygodniejszą i najtańszą opcją, ale trudno oczekiwać w tym wypadku wielkiego polotu i kreatywności. Warto odrobinę się wysilić.

Organizując wesele w stylu wiejskim nie musisz inwestować w drogie elementy dekoracyjne.

Wystarczą naręcza świeżych kwiatów, wazony z dużych słoi lub przezroczystych butelek, wizytówki z czerpanego papieru własnoręcznie przygotowane i włożone w delikatne beżowe koperty. Przydadzą się świece czy elementy dekoracyjne z koronki.

Ozdoba nad stół Pary Młodej - napis mąż i żona.

Te drobiazgi sprawią, że Wasza sala weselna będzie naprawdę unikatowa i na długo zapadnie w pamięci nie tylko Wam, ale i wszystkim gościom.

3. Bądź konsekwentny

Największą zbrodnią przy organizacji każdego przyjęcia, w tym przyjęcia ślubnego, jest mieszanie ze sobą wszelkich możliwych stylów. Jeśli zdecydowaliście się na ślub w „wiejskiej chacie”, nie ma sensu przerabiać jej na siłę pod styl pałacowy czy serwować gościom na obiad langusty i małży w białym winie.

Menu, wystrój, dekoracje powinny stanowić w miarę możliwości pewną konsekwentną całość.

Nie oznacza to wcale, że wesele w stylu wiejskim i rustykalnym musi być przewidywalne, tandetne czy nudne. O klasie Waszego wesela zadecyduje przede wszystkim jakość wszystkich wybranych elementów i goście, którzy swoją obecnością uświetnią przyjęcie.

Warto wymyślić także coś ekstra np. ognisko o północy i tańce wokół niego. Takie niespodziewane, nietypowe atrakcje pamięta się i wspomina znacznie dłużej niż każdy, nawet najlepszy smalec czy bimber z wiejskiego stołu.

Sprawdź też jak Natalia i Piotr samodzielnie zorganizowali swój ślub i wesele w stylu rustykalnym.