DJ czy Zespół na Wesele?

20 czerwca, 2016 By

DJ czy zespół grający na żywo? Kogo wybrać na swoje wesele?
Zespół czy DJ na co się zdecydować? Takie pytanie w ostatnim czasie zadaje sobie większość narzeczonych. Jeżeli również pada ono z Waszych ust to pocieszający jest fakt, że nie jesteście wyjątkiem. Na pozór sprawa wydaje się prosta, bo albo chcemy mieć muzykę graną na żywo i wybieramy zespół, albo wolimy bawić się przy oryginalnych dźwiękach i nasz wybór to DJ. Jednak to tylko pozory, decyzja nie jest tak prosta jak się wydaje.
Szukając idealnego rozwiązania sprawdzamy, czy zespół lub DJ posiada poczucie humoru, potrafi zabawić gości, intryguje, a zarazem zna granice dobrego smaku, a intuicja rzadko kiedy zawodzi. Takie przyjęcia jak wesele zrzesza przede wszystkim ludzi z różnych pokoleń, począwszy od szkrabów mających zaledwie po kilka lat, poprzez młodzież, aż po dziadków liczących sobie blisko sto lat. Dlatego trafić w gusta wszystkich zgromadzonych jest ciężko. Wszystko zostaje w rękach wspomnianego wyżej zespołu lub DJ’a. Bardzo łatwo można dokonać weryfikacji na tego typu imprezie, gdzie brak profesjonalizmu, doświadczenia i przede wszystkim umiejętności spowoduje, ze zamiast świetnej zabawy weselnej otrzymamy jedynie wielkie rozczarowanie. Oprócz umiejętności każdy zespół czy DJ powinien wyróżniać się ogromną pomysłowością, wyobraźnią i niekiedy odwagą. Wśród przyszłych nowożeńców znajdziemy zarówno zwolenników zespołów na wesele, jak i DJ’ów. Jedni i drudzy cieszą się dużą popularnością i zapotrzebowaniem na rynku usług ślubnych.
Dylematom nie ma końca, kogo wybrać?
I jedni i drudzy mają wiele do zaoferowania, niby to samo – muzykę – a jednak coś innego, ponieważ każdy z nich jest alternatywą dla drugiego. Stawiając na zespół oczekujemy muzyki na żywo. Wybierając DJ’a szykujemy się na różnorodność oryginalnych utworów. Najczęściej na weselach można spotkać zespół muzyczny. Nie oznacza to jednak, że zainteresowanie DJ’ami jest małe. Wręcz przeciwnie, cieszą się oni coraz większą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Coraz częściej przyszli małżonkowie sami finansują swoje wesele, a co za tym idzie sami podejmują wszystkie ważne decyzje. Jedną z nich jest wybór tradycyjnego zespołu lub DJ’a. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji przedstawię plusy i minusy każdego rozwiązania.
PLUSY
ZESPÓŁ MUZYCZNY:
1. Muzyka grana w 100% na żywo!
Uwaga! Przed podjęciem decyzji należy w miarę możliwości sprawdzić, czy zespół faktycznie gra „na żywo”. Coraz częściej zdarza się tak, że zespoły mają już gotowe podkłady muzyczne, z których korzystają udając, że grają na instrumentach. To samo tyczy się wokalu. Rzadko, ale jednak zdarza się, że playback króluje.
2. Szybka reakcja.
Są sytuacje, że to goście zaczynają śpiewać jakieś przyśpiewki. Zespół jest w o tyle komfortowej sytuacji, ze zawsze może akompaniamentem dołączyć do śpiewających już gości.
3. Bez Wodzireja, ani rusz!
Niemal każdy zespół grający na weselach ma w swoich szeregach „rodzynka”, który tryska humorem, ma mnóstwo ciekawych pomysłów i potrafi poprowadzić zabawę tak, że każdy gość wychodzi z wesela w pełni zadowolony.
4. tradycyjne podejście.
Zazwyczaj zespół wybierają osoby, które nie wyobrażają sobie innego niż tradycyjne podejście podczas zabaw czy prowadzenia całego przyjęcia.
5. Oprawa całej uroczystości ślubnej i weselnej.
W ofercie zespołów weselnych możemy coraz częściej znaleźć opcję towarzyszenia Młodej Parze od momentu wyjścia z domu Panny Młodej, poprzez uroczystość ślubu, skończywszy na przyjęciu weselnym.
6. Przyśpiewki weselne przy stołach.
Są osoby, które nie wyobrażają sobie wesela bez takowych przyśpiewek.
DJ:
1. Oryginalna muzyka w 100%
Wynajmując DJ’a mamy pewność, że nie usłyszymy w jego głosie fałszu, co często okazuje się bolesnym doświadczeniem zespołów. Rozbrzmiewać będą takie wersje utworów jakie znamy i lubimy.
2. Cena.
Porównując cenę zespołów i DJ’ów, zdecydowanie korzystniej jest wybrać DJ’a.
3. Szeroki repertuar.
DJ w zasadzie może zagrać każdą piosenkę o jaką poprosimy z różnych gatunków muzycznych.
4. Krótsze przerwy.
5. Muzyka non stop.
Jeżeli jest przerwa na posiłek, ale ktoś nie ma ochoty na jedzenie, a na dobrą zabawę to DJ gwarantuje możliwość puszczania przebojów bez przerwy.
MINUSY
ZESPÓŁ MUZYCZNY:
1. Cena.
Niestety wynagrodzenie jakie musimy zapłacić za obsługę muzyczną zespołowi jest dużo wyższa niż usługa DJ’a.
2. Niezadowolenie.
Rzadko, ale jednak zdarza się, że Nowożeńcy nie są zadowoleni w pełni z zespołu. Istnieje więc takie ryzyko, że trafimy na nieprofesjonalnych wykonawców.
3. Ograniczony repertuar.
W porównaniu z DJ’em zespół nie jest w stanie zagrać każdej piosenki jaką zażyczą sobie np. zgromadzeni na przyjęciu goście.
4. Dłuższe przerwy.
Zespół potrzebuje więcej czasu na chociażby regenerację głosu niż DJ, dlatego też musimy liczyć się z nieco dłuższymi przerwami.
DJ:
1. Dla starszych zdecydowane NIE.
Jeżeli na weselu większość gości to osoby starsze, niestety można liczyć się z niezadowoleniem obecnych. Taka alternatywa nie przypadnie im do gustu.
2. Brak Wodzireja.
Nie każdy DJ jest Wodzirejem, dlatego często Narzeczeni są zmuszeni ponieść dodatkowy koszt jakim jest zatrudnienie osoby, która świetnie sprawdzi się jako Wodzirej na weselu.
3. Brak muzyki „na żywo”.
4. Brak profesjonalizmu.
Istnieje ryzyko trafienia na DJ’a, który potrafi jedynie puszczać wybrane utwory z laptopa.
5. Prowadzenie zabaw.
Zatrudniając DJ’a niestety w większości przypadków musimy liczyć się z tym, że nie będzie on prowadził oczepinowych zabaw czy towarzyszył gościom podczas przyśpiewek przy stole.
6. Brak prądu.
Jeżeli na wyposażeniu sali weselnej nie ma agregatu prądotwórczego, wesele z DJ’em może okazać się totalną katastrofą w przypadku braku prądu.
A Wy kogo byście wybrali na swoje wesele? Jesteście bardziej za zespołem czy DJ’em?