Fotograf na ślub cywilny w Warszawie

Bierzecie ślub cywilny w Warszawie? Planujecie kameralną uroczystość i nie zamierzacie organizować wystawnego wesela tylko kameralne wesele? Nie rezygnujcie ze zdjęć ślubnych w tym wyjątkowym dniu! Fotograf na ślub cywilny to znacznie lepsza opcja niż poleganie na fotkach smartfonem wykonanych przez rodzinę i znajomych! Dlaczego? Przeczytajcie!

Ślub cywilny, mimo że zwykle mniej huczny niż ceremonia w kościele, jest dużym wydarzeniem w życiu Młodej Pary, oraz członków jej rodziny i przyjaciół. Coraz więcej osób nie rozważa w ogóle żadnej formy religijnej uroczystości, a jednocześnie chce zawrzeć formalny związek małżeński i traktuje tę uroczystość z taką samą powagą.

Po drugie, ślub cywilny to również dość często druga czy kolejna uroczystość tego typu w naszym życiu i wcale nie oznacza to, że jest ona dla nas mniej ważna, czy powinna mieć niższy priorytet. Ślub cywilny bywa preludium do uroczystości w kościele i wesela, na którą niejednokrotnie młodzi czekają wiele miesięcy, a nawet lat. Historie par są zawsze różne –  jednak, jeśli zapada decyzja o ślubie cywilnym –  nie warto traktować tego dnia z pewną pobłażliwością i rezygnować ze wszystkich elementów związanych z celebracją –  np. ze zdjęć ślubnych.

Ślub –  cywilny czy kościelny –  to wydarzenie, które zostaje w pamięci. Warto je utrwalić także na wyjątkowej fotografii!

Ślub cywilny w Warszawie –  gdzie zorganizować, formalności

Ceremonia ślubu cywilnego w małej sali Pałacu Ślubów w Warszawie

Jeśli organizujecie ślub cywilny w Warszawie, z pewnością słyszeliście o Pałacu Ślubów na Starym Mieście i o Sali Urzędu Stanu Cywilnego Praga – Północ, na ulicy Kłopotowskiego. Oba miejsca dysponują eleganckimi wnętrzami, które przyciągają Pary Młode, nie tylko z tych konkretnych dzielnic. Oba także są dość oblegane –  dlatego warto pamiętać o rezerwacji terminu z odpowiednim wyprzedzeniem –  zwłaszcza jeśli ślub bierzemy w sezonie ślubnym, czyli od maja do września.

Ślub cywilny możemy także wziąć w innym miejscu –  salami dysponują prawie wszystkie urzędy dzielnic, a formalności nie są specjalnie skomplikowane. Nie obejdzie się oczywiście bez dokumentów: należy przygotować dokumenty tożsamości, dowód opłaty skarbowej, skrócone akty urodzenia. Osoby rozwiedzione, powinny również przedstawić akt małżeństwa z adnotacją o rozwodzie.

Dokumenty składamy w Urzędzie Stanu Cywilnego –  o pozostałych formalnościach poinformuje nas urzędnik.

Zdjęcia ze ślubu cywilnego –  dlaczego smartfon to nie zawsze dobry pomysł?!

Wiele par organizujących kameralną uroczystość ślubną w Urzędzie Stanu Cywilnego, podchodzi do tematu zdjęć z uroczystości „po macoszemu”. W czasach, kiedy każdy z nas dysponuje aparatem w telefonie komórkowym, takie rozwiązanie wydaje się sensowne, jednak w praktyce, bardzo rzadko się sprawdza. Smartfon nadaje się świetnie do fotografowania codzienności – jednak nawet najlepszy sprzęt w nieprofesjonalnych rękach, nie wykona dla Was zdjęć, które pozostaną wyjątkową pamiątką, zatrzymają w sobie emocje chwili, czy takich, które będzie można z dumą umieścić w albumie.

Licząc na zdjęcia wykonane przez gości, najczęściej otrzymujemy setki kiepskich fotografii, które teoretycznie dokumentują chwilę, ale nie mają w sobie żadnej magii, kunsztu, ani tym bardziej artystycznego polotu. Trudno zresztą tego wymagać od osób, które je robią. Zamiast skupić się na uczestniczeniu w uroczystości, zostają one jeszcze dodatkowo zobowiązane do wyświadczenia pewnej przysługi –  przyznacie, że nie jest to specjalnie wdzięczna rola?

Dnia ślubu nie da się powtórzyć, nie będzie możliwości wykonania dubla. Rezygnując z profesjonalnych zdjęć, rezygnujecie prawdopodobnie z jedynej pamiątki tego dnia. Czy nie szkoda tych emocji? Tego wzruszenia? Twarzy bliskich patrzących na wasze szczęście zachowanych na fotografii?

Moi klienci bardzo często mówią, że to co otrzymują ode mnie razem ze zdjęciami to prawdziwe, nieśmiertelne emocje, które wspomina się potem i przeżywa jeszcze po wielu latach. Nie warto sobie tego odmawiać!

Fotograf na ślub cywilny i sesję po ślubie w Warszawie

Ile trwa ślub cywilny? Maksymalnie kilkadziesiąt minut i odbywa się najczęściej w Urzędzie Stanu Cywilnego. Możliwe jest także udzielenie ślubu w innym miejscu –  od kilku lat popularne są cywilne śluby plenerowe. Rola fotografa na ślubie cywilnym, to uwiecznić emocje tych wyjątkowych minut w waszym życiu i zrobić to tak, aby zdjęcia ślubne oddawały atmosferę chwili, waszą miłość, oraz radość i wzruszenie zaproszonych gości.

Wbrew pozorom, śluby cywilne to bardzo często uroczystości, którym towarzyszy wiele emocji. Łzy, śmiech, drżący głos –  to także można pięknie pokazać na zdjęciach!

Obejrzyj moje historie ślubne:

Atmosfera w czasie uroczystości cywilnych jest zwykle mniej formalna niż w czasie ślubów kościelnych, ale tak Para Młoda, jak i rodzina i przyjaciele, odczuwają podniosłość momentu, wzruszenie i radość.

Fotografie ze ślubu cywilnego to nie wszystko. Możecie również zdecydować się na zdjęcia z przyjęcia, które organizujecie czy na plenerową sesję ślubną. Pamiętajcie! Ślub cywilny może być piękną i zapadającą w pamięć uroczystością. Warto zaplanować ją w ten sposób!

Fotograf na ślub cywilny –  moja oferta

Zdjęcia ze ślubu cywilnego możecie powierzyć w ręce profesjonalnego fotografa i warto to zrobić, nawet jeśli budżet na organizację uroczystości jest ograniczony. Dla Par Młodych, które poszukują fotografa na ślub cywilny, przygotowałem trzy opcje oferty:

Para Młoda wchodząca do Pałacu Ślubów w Warszawie na swój ślub cywilny. Fotograf wykazał się refleksem!

Opcja 1

fotografowanie ceremonii w USC + składanie życzeń

W tym wariancie, spotykamy się w Urzędzie Stanu Cywilnego na chwilę przed uroczystością. Wykonam dla Was zdjęcia z samej ceremonii oraz podczas składania życzeń przez gości. To opcja najbardziej ekonomiczna, ale pozwalająca zachować na fotografiach najważniejsze chwile.

 • reportaż do 60 minut
 • 30-60 zdjęć poddanych obróbce graficznej
 • prywatna galeria online
 • dojazd na ceremonię
Sesja zdjęciowa z przyjaciółmi na Placu Zamkowym ze Starówką w tle. Fotograf na ślub cywilny w Warszawie.

Opcja 2

fotografowanie ceremonii w USC + składanie życzeń + krótka sesja zdjęciowa z rodziną i znajomymi

W tej opcji oprócz zdjęć z uroczystości, wykonam dla Was również fotografie po ceremonii –  mogą to być zdjęcia plenerowe, przed Urzędem Stanu Cywilnego lub w jego wnętrzach, jeśli będzie taka organizacyjna możliwość.

 • reportaż do 2 godzin
 • 50-80 zdjęć poddanych obróbce graficznej
 • prywatna galeria online
 • dojazd na ceremonię
Fotograf na ślub cywilny. Impreza weselna w restauracji po ślubie cywilnym.

Opcja 3

fotografowanie ceremonii w USC + składanie życzeń + zdjęcia z uroczystego obiadu albo przyjęcia

Ten wariant umożliwia uzyskanie największej liczby fotografii i przygotowanie dłuższego reportażu ślubnego.

 • reportaż do 4 godzin
 • 80-100 zdjęć poddanych obróbce graficznej
 • prywatna galeria online
 • dojazd na ceremonię

Każdą z opcji warto rozszerzyć również o fotografowanie przygotowań ślubnych 🙂

Ile kosztuje fotograf na ślub cywilny?

Jeśli chcesz otrzymać ofertę fotografii na ślub cywilny, skontaktuj się ze mną podając w wiadomości termin oraz lokalizację Twojego ślubu oraz ewentualnie miejsce przyjęcia weselnego:

Piękne zdjęcia ze ślubu cywilnego –  o tym pamiętajcie!

Mam nadzieję, że przekonałem Was do tego, aby w tym wyjątkowym dla Was dniu, skorzystać ze wsparcia i oka profesjonalnego fotografa ślubnego. Aby zdjęcia były jeszcze piękniejsze warto:

 • Rozluźnić się! Tak, wiem, ślub oznacza emocje. Warto jednak pamiętać, że w tym dniu, wszyscy i wszystko jest po Waszej stronie. Nerwy i stres nic tutaj nie pomogą, dlatego warto odetchnąć głęboko i cieszyć się dniem!
 • Być sobą! Wiele Par Młodych przejętych znaczeniem tego dnia i wydarzenia, stara się zachować maksimum powagi. Mimo podniosłości momentu, obecności urzędnika, znajomych i rodziny, odrobina luzu i naturalność, przydają się także tutaj! I pięknie wychodzą na zdjęciach!
 • Dobrze wszystko zaplanować. Dobry i realny plan, to mniej nerwów i stresu w dniu ślubu. Zaplanujcie wszystko z wyprzedzeniem, a z pewnością się uda!

Do zobaczenia podczas Waszej ceremonii ślubnej!