Kategorie
Poradniki ślubne

Sesja plenerowa w dniu ślubu czy innego dnia?

Jesteście na etapie organizacji swojego ślubu i wesela? Przeglądacie strony internetowe restauracji, dekoratorów, pracowni florystycznych oraz innych podwykonawców? Porównujecie oferty m.in. fotografów ślubnych i zastanawiacie się na jaki zakres usług zdecydować się? Zastanawiacie się czy sesja plenerowa w dniu ślubu to dobry pomysł? A może rozważacie sesję ślubną innego dnia?

Rozważacie sesję plenerową w dniu ślubu czy sesję innego dnia?

Każda z powyższych opcji ma swoje plusy i minusy. Nie chodzi tylko o kwestie finansowe, ale przede wszystkim organizacyjne i własne upodobania. Czasami przebieg dnia ślubu “zmusza” nas do skorzystania z jednej lub drugiej opcji. Po kolei:

Czym jest sesja w dniu ślubu?

Jest to namiastka ślubnej sesji plenerowej dla osób, które chcą mieć pamiątkę w postaci kilkunastu zdjęć portretowych a niekoniecznie czują się na siłach, żeby poświęcać sesji inny dzień. Jest wiele “za”, aby wykonać taką sesję w dniu ślubu i nie poświęcać czasu i pieniędzy na kilkugodzinną sesję innego dnia poprzedzoną wykonaniem kolejnego makijażu czy drugą wizytą u fryzjera. Oczywiście zdjęcia nie będą tak różnorodne jak podczas sesji innego dnia, ponieważ skupiamy się na jednej lokalizacji. Są natomiast bardziej naturalne i bardziej spontaniczne.

Krótka sesja ślubna w parku po ceremonii kościelnej - plusy i minusy.

Jaki charakter sesji w dniu ślubu?

Sesję w dniu ślubu możemy wykonać w strojach “cywilnych” rano lub w strojach “ślubnych” przed ceremonią lub w trakcie imprezy np. podczas wesela. Jeśli przed ceremonią, możemy ją nieco wydłużyć 🙂 Sesję w dniu ślubu wykonuję najczęściej na życzenie Par, które na stałe mieszkają za granicą, a ślub i wesele organizują w Polsce i od razu po weselu muszą wracać do swoich obowiązków w innym kraju i nie mają możliwości zostać dłużej, aby wykonać sesję plenerową innego dnia.

Czym jest ślubna sesja plenerowa innego dnia?

Jest to sesja w strojach ślubnych wykonana najczęściej w tygodniu po ślubie np. w poniedziałek.

Sesja plenerowa w innym dniu niż ślub? Czy to dobry pomysł?

Dla kogo jest ta sesja ślubna innego dnia?

Między innymi dla osób, które bardzo dobrze czują się przed obiektywem i zdjęcia plenerowe nie są dla nich mniej ważne niż zdjęcia reportażowe z dnia ślubu. Dla osób, które są gotowe zainwestować czas i pieniądze w przygotowania do sesji, ponieważ pomoc wizażystki i fryzjera będzie tutaj niezbędna. Do wykonania sesji musimy dysponować wolnym dniem, ponieważ trwa ona zazwyczaj kilka godzin, a jeśli przemieszczamy się między różnymi lokalizacjami, może potrwać cały dzień.

Co otrzymujemy w zamian?

Spokój wewnętrzny, jeśli nie chcemy uciekać od gości w trakcie wesela. W efekcie końcowym więcej zdjęć i większą różnorodność ujęć, ponieważ zdjęcia wykonywane są w różnych lokalizacjach z użyciem różnych obiektywów. Czasami organizacja dnia ślubu wymusza skorzystanie z opcji sesji plenerowej innego dnia, ponieważ np. późna godzina ceremonii wyklucza wykonanie zdjęć podczas wesela, które od samego początku odbywa się po zmroku.

Którą opcję sesji ślubnej wybrać?

Rozważcie wszystkie aspekty, głównie organizacyjne, ale także własne upodobania a przede wszystkim możliwości czasowe w dniu ślubu czy w tygodniu po ślubie. Jeśli organizujecie wesele w wymarzonej scenerii – wykorzystajcie okazję. Jeśli marzycie o sesji w konkretnej lokalizacji np. tam, gdzie się poznaliście – umówcie się z fotografem ślubnym na sesję w innym terminie!