Kategorie
Poradniki ślubne

Czym do ślubu? Pomysły na weselny transport

Bryczką, Corvette, a może starym Fiatem, który pamięta czasy naszego dzieciństwa? Pomysłów na ślubny pojazd jest prawie tyle ile par młodych. Im oryginalniejsza propozycja, tym więcej zabawy.

W końcu wesele to czas na to, żeby pomyśleć o czymś naprawdę wyjątkowym.

Klasyczne pojazdy ślubne

Limuzyna – luksusowe auto z wyższej półki – to zdecydowanie najpopularniejsza opcja nie tylko na wesele w Warszawie czy Poznaniu, ale także w mniejszych miejscowościach. Na szczęście ilość i różnorodność dostępnych na rynku samochodów sprawia, że ciągle możemy być oryginalni. Oprócz typowych klasycznych luksusowych aut, możemy wybierać wśród marek sportowych czy amerykańskich Lincolnów znanych z produkcji filmowych. Zmieści się w nich nie tylko para młoda i świadkowie, ale także fotograf ślubny, barek i wygodna kanapa.

Transport ślubny. O czym pamiętać?

Wasz strój i specyfika dnia wymagają, aby auto do ślubu było nie tylko ładne i dobrze prezentowało się na zdjęciach, ale także było wygodne. Do samochodu z niskim zawieszeniem będzie trudno wsiąść oraz wysiąść z niego z gracją. Bardzo wąskie fotele i strojna suknia ślubna również nie wypadną dobrze. Zanim wybierzecie, dobrze jest obejrzeć samochód i zobaczyć jak prezentuje się jego strona funkcjonalna. Pamiętajcie także, że stare pięknie odrestaurowane limuzyny często nie dysponują klimatyzacją. W upalny ślubny dzień, kiedy emocje dodatkowo ogrzewają atmosferę, nawet kilkuminutowy przejazd takim samochodem trudno będzie uznać za komfortowy.

Ile kosztuje samochód ślubny?

Ceny za wynajem auta do ślubu w Warszawie i większości dużych miast kształtują się od 500 zł za dość typowe pojazdy do nawet 2500 zł za limuzynę z szoferem dostępną dla pary młodej przez cały ślubny dzień. Warto popytać znajomych lub rodzinę, być może ktoś może udostępnić taki samochód nieodpłatnie. Dobrą opcją, szczególnie w przypadku ślubu i wesela w dużych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Kraków, jest wynajęcie auta w klasycznej wypożyczalni samochodów takiej jak Sixt czy Avis. Cena za wynajęcie na dobę Mercedesa klasy A lub sportowego BMW nie wyniesie więcej niż 250-400 zł. Auta te mają wliczone w cenę ok. 100 km limitu, są też oczywiście ubezpieczone na wypadek ewentualnej szkody.

Nietypowe ślubne pojazdy

Do ślubu i na wesele można również pojechać bryczką (koszt powyżej 1000 zł), starym Fiatem stylizowanym na radiowóz milicji czy ozdobioną kwiatami Syrenką, która jakimś cudem przezimowała 30 lat w garażu dziadka. Pomysłów na pojazd ślubny jest mnóstwo i warto chwilę pogłówkować. Jeśli nie przekonają Was rowery, to może stylowa włoska Vespa? Absolutnie urocze i możliwe do znalezienia są także kolekcjonerskie modele motocykli z przyczepką. Zimą, jeśli akurat spadnie śnieg, a Wy bierzecie ślub w górach, można pomyśleć o saniach. Dobrze żeby pojazd wpisywał się w całą konwencję Waszego ślubu i wesela. Będzie wtedy cudownie prezentował się na zdjęciach ślubnych, a Wy, czując się w nim komfortowo lepiej wczujecie się w Waszą ślubną rolę.

Pamiętajcie także, że pogody w dzień ślubu nie sposób przewidzieć, dlatego te najbardziej ryzykowne opcje ślubnych wehikułów warto zabezpieczyć jakimś wariantem awaryjnym.