Kategorie
Poradniki ślubne

Dekoracje i atrakcje ślubne – jak zaskoczyć gości i zorganizować niezapomniane wesele?

Planując ślub i wesele mamy o czym myśleć. Miejsce, suknia, pojazd, menu, wybór fotografa. Na szczegóły i dopracowanie koncepcji naszego wesela często brakuje już czasu i zapału.

Szkoda, bo to drobiazgi często przesądzają o sukcesie i wrażeniu, a wbrew pozorom nie wymagają wcale dużo czasu i zachodu.

Na co zwrócić uwagę planując dekoracje na przyjęcie weselne?

Kiedy już zdecydujecie się na koncepcję tego wymarzonego dnia, należy się jej trzymać. Wesele w stylu nowoczesnym wymaga innej oprawy niż rustykalna lub pałacowa uroczystość. Dodatki i atrakcje należy dobrać do całości – nie odwrotnie. Konsekwencja to podstawa.

Wesele to uroczystość radosna i pełna uroku i planując ją należy pamiętać jak będzie wyglądała sala weselna i to, co się na niej zdarzy. Na początek wybierz tonację kolorystyczną, w której ma być utrzymana całość dekoracji.

Jeśli stawiasz na styl pałacowy z dużą ilością złotych lub srebrnych zdobień, tłem powinna być biel lub delikatne kremowe odcienie.

Jeśli twoja wymarzona uroczystość ma być utrzymana w eleganckim ale nowoczesnym stylu, dobrze również wybrać białe, delikatne tło, a do niego dobrać kolorowe, zdecydowane barwy, które będą obecne na zastawie, kwiatach czy serwetkach.

Jakie błędy popełniamy przygotowując dekoracje weselne?

Pierwszym, podstawowym błędem jest nadmiar. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli sala weselna jest minimalistyczna i klasycznie elegancka, zapomnij o balonach i serpentynach, które królowały na twojej studniówce. Dodasz wnętrzom lekkości i koloru ustawiając na stołach kolorowe bukiety kwiatów czy delikatną, subtelną zastawę z drobnym wzorem. Świetnie także sprawdzają się świece, które nie tylko wprowadzają delikatne zmysłowe światło, ale stanowią same w sobie piękny element dekoracyjny.

Na stołach świetnie sprawdzają się kolorowe szarfy – pamiętaj jednak, aby nie łączyć ich z wielobarwnym obrusem, wstążkami czy drapowaniami z tiulu. Takie zbyt ciężkie, przeładowane dekoracje fatalnie prezentują się na fotografiach ślubnych, są także po prostu niefunkcjonalne.

Dekoracje w mdłej tonacji, mieszanie stylów, brak jasnej koncepcji co do tego jak powinna wyglądać nasza sala weselna. Tą przypadłość można obserwować często w przypadku dekoracji przygotowanych przez obsługę sal weselnych. Drapowane firany, sztuczne, tandetne ozdoby warto schować głęboko na zapleczu lub przynajmniej uatrakcyjnić je własnych drobnym akcentem, który uczyni z naszego wesela niepowtarzalną, uroczą imprezę.

Jakie atrakcje przygotować dla gości weselnych?

Atrakcje i drobne prezenty dla gości mogą pełnić podwójną funkcję i być także cudowną dekoracją Waszego przyjęcia. W małym kolorowym pudełeczku można zamknąć dobrej jakości słodycze: czekoladki albo karmelki. Dzieci ucieszą się ze spersonalizowanych lizaków ułożonych w małym wazonie czy buteleczek z domową lemoniadą, którą można zabrać ze sobą na dzień następny.

Winietki i wizytówki nie muszą być sztampowym elementem wystroju stołu lądującym w koszu zaraz po weselnym obiedzie, ale pamiątką, którą goście zabiorą ze sobą do domu. Należy tylko poświęcić im odrobinę uwagi i zadbać aby pasowały do reszty dekoracji.

Pamiętajcie także o dzieciach! Można dla nich zorganizować pokaz klauna lub baniek mydlanych.

Ciekawym pomysłem jest też fotobudka z zestawem akcesoriów, które można przymierzyć i założyć do zdjęcia. Ucieszy z pewnością wszystkich młodych duchem, bez względu na to ile w rzeczywistości mają lat.