Kategorie
Poradniki ślubne

Kreatywny Ślub i Wesele

Zapanowała moda na kreatywność w każdej dziedzinie życia. Nic więc dziwnego, iż przygotowując także taką tradycyjną uroczystość, jaką jest ślub i wesele, staramy się jakoś wyróżnić od ok. 180.000 innych par, które wg statystyk pobiorą się w tym samym roku. Jeśli nie chcemy wywracać całej uroczystości „do góry nogami”, może warto zadbać o oryginalne akcenty, które sprawią, iż ten dzień pozostanie na długo w pamięci Waszych gości.


Już zaczynając od zaproszeń – można spersonalizować je dodając własne zdjęcie z popularnych obecnie sesji narzeczeńskich. Przy niewielkiej liczbie gości i odrobinie zdolności manualnych można także wykonać je własnoręcznie.

Państwo Młodzi mogą zaskoczyć swoim strojem – kolorowe dodatki do strojów ślubnych, wygodne trampki zamiast wizytowego obuwia to tylko niektóre z pomysłów. Tradycyjne ślubne auto zamienić można na klimatycznego starego żuk-a czy malucha, ekologiczny rower, motor lub żaglówkę. Zamiast zaś prosić dzieci z rodziny o sypanie kwiatków w drodze do ołtarza wyróżnijmy nasze Babcie – czyż nie będzie to miły i oryginalny gest?

Tradycyjną fotografię ślubną coraz częściej wzbogacamy o fotobudkę; zamiast zaś kamerzysty i długich godzin nagrań możemy zdecydować się na krótki weselny teledysk czy teledyski-podziękowania przygotowane wcześniej dla Rodziców. Ale miłośnicy nowych technologii mogą iść o krok dalej i wzbogacić dokumentację uroczystości zdjęciami z drona czy zapisem z kamery go pro, umieszczonej na przykład w bukiecie panny młodej.

Już na początku przyjęcia weselnego możemy też, zamiast szampanem, poczęstować naszych gości kieliszeczkiem dobrego trunku; podobnie alkoholowy bufet można wzbogacić o modne obecnie nalewki własnej produkcji. Zamiast tradycyjnego tortu zaserwujmy zaś lody z wyborem dodatków, dużą ilość babeczek-mufinek, ogromne ciasto owocowe, a może zaprośmy gości do bufetu słodkości, gdzie znajdą się np. lizaki, cukierki, ciastka, czekoladki, draże. W kwestii pozostałych pozycji w menu coraz częściej sale oferują możliwość zamiany jednego z ciepłych dań na grilla na świeżym powietrzu czy nawet własnoręcznie pieczenie kiełbasek na ognisku. Odważniejszym, choć też zdecydowanie bardziej kosztownym pomysłem, są podbijające serca Polaków foodtrucki, które w czasie przyjęcia mogą serwować zarówno ciepłe dania, jak i oryginalne przekąski czy desery.

Wiele z osób nie wyobraża sobie wesela bez orkiestry. Młodzi jednak coraz chętniej decydują się na usługi profesjonalnego DJ-a a nawet na zaprzyjaźnione zespoły grające muzykę powszechnie uznawaną za nie-weselną. A może wesele przy winylowych płytach ze starymi przebojami albo z wykorzystaniem grającej szafy? Nie zapomnijmy także o pierwszym tańcu – tradycyjny walc wcale nie ma tak długiej tradycji, jakby się mogło zdawać. Z powodzeniem można go zastąpić efektowną salsą, tangiem, rock and roll’em czy improwizacją, w zależności od umiejętności i chęci Małżonków. A może zaprosić do pierwszego tańca grupę znajomych, przygotowując wspólną choreografię?

Do lamusa odchodzą również tradycyjne pożegnalne paczki dla gości w formie pudełek z ciastem i butelki wódki. Jeśli dajemy alkohol – może warto postarać się chociaż o niebanalną etykietę? Ze słodyczy sięgnijmy po wszelkiego rodzaju czekoladki, ciastka czy miody, których opakowania także można oryginalnie ozdobić np. zdjęciem Młodej Pary. Również wszelkie gadżety, dotąd kojarzące nam się głównie z reklamowymi produktami przeróżnych firm, można dziś spersonalizować na niebanalne upominki ślubne. Magnesy, breloki, notesy, długopisy – pomysłów jest bez liku.

Moda na DIY (do-it-yourself), czyli wszystko, co robione własnoręcznie, zagościła również w temacie ślubów. I tak upominkiem dla gości mogą być np. pierniki domowej roboty; polem do popisu jest także temat dekoracji sali i stołów A może zdecydujecie się na papierowe kwiaty w rękach Panny Młodej? Jeśli tylko macie czas – pomysłów i instrukcji w Internecie jest mnóstwo, a radość z przygotowań i oryginalnego efektu bezcenna!