Ślub na Krakowskim Przedmieściu, Wesele w Villi Foksal

Zobaczcie, jak wygląda ślub i wesele w wielkim stylu, przygotowane niezwykle pieczołowicie, z dbałością o każdy detal. Kwintesencja elegancji i dobrego smaku. Przepiękne i szykowne kreacje nowożeńców na pierwszym planie, na drugim wytworne stroje druhen i stylowe garnitury drużbów, a to wszystko na zachwycającym tle warszawskiej starówki. Radość bijąca z uśmiechniętych twarzy gości i pełne światła spojrzenia państwa młodych. Wzruszająca, podniosła ceremonia, a po niej wspaniałe przyjęcie w wykwintnej oprawie, splecionej z elementów tradycyjnych i nowoczesnych, z przenikających się chwil uroczystych i szampańskiej, nieskrępowanej zabawy. Cudowne, pełne światła, ciepła i radości chwile, które w sercach ich bohaterów zostaną na zawsze! Taki właśnie był ślub w Kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu i wesele w Villa Foksal.  Zobaczcie mój reportaż!

Basia i Brian, poznali się za oceanem, ale swój ślub i wesele, postanowili zorganizować właśnie tutaj. Cała impreza, mimo że przygotowana na odległość, zaskoczyła mnie rozmachem i przemyślanymi detalami.

Idealnie zadziałała także logistyka, bo tak przygotowania jak i ślub i wesele odbywały się w jednej części miasta. Jak wyglądała ta uroczystość w szczegółach? Przeczytajcie!

Przygotowania do ślubu na Krakowskim Przedmieściu  –  Hotel Bristol

Panna Młoda przygotowywała się do ślubu w Hotelu Bristol – kilka kroków od kościoła św. Krzyża. Hotel ten jest jednym z najbardziej znanych warszawskich obiektów i świetnie nadaje się na eleganckie, wygodne i luksusowe miejsce pobytu nowożeńców czy właśnie przygotowania ślubne.

W hotelu zamieszkała Panna Młoda i jej druhny, dlatego zdjęcia z przygotowań można było wykonać w jednym miejscu. Pan Młody i męska ekipa drużbów, pozostała w wynajętym apartamencie, gdzie odbył się również wieczór kawalerski.

Przygotowania, tak samo jak cała uroczystość były zorganizowane z rozmachem, ale też luzem. Wszystkiemu towarzyszyła świetna atmosfera, wspierana zapewne również obecnością lamki dobrego szampana. Jak świętować, to świętować!

Ślub w Kościele św. Krzyża w Warszawie

Ślub w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, to marzenie wielu par, podobnie jak uroczystość w którejś z innych świątyń na Starówce. W TOP 5 najbardziej obleganych kościołów, jest z pewnością jeszcze Kościół Akademicki św. Anny przy placu Zamkowym, katedra na starym mieście, kościół garnizonowy, czy klasztor Dominikanów na Freta.

Kościół św. Krzyża wypada tutaj znakomicie, wnętrza świątyni są przestronne i jasne, a sama uroczystość przebiega w dobrej atmosferze. Warto wiedzieć, że aby zorganizować ślub poza swoją parafią, należy dopełnić pewnych formalności. Jak jednak pokazuje historia ślubna naszej pary, da się to zrobić nawet na odległość.

Czy warto? Jeśli zależy Wam, aby ślub odbył się w wyjątkowym miejscu, z całą pewnością!

Wesele w Villa Foksal –  co warto wiedzieć?

Restauracja i cały obiekt Villa Foksal to kwintesencja warszawskiej historii i klasy – znanej jeszcze z czasów przedwojennych. Obiekt mieści się przy ulicy Foksal 3/5, otacza go piękny ogród, a całość pochodzi z XIX wieku.  Miejsce to łączy klasyczną elegancję z nowoczesnością, zachwyca gości gustownie urządzonymi wnętrzami i znakomitą kuchnią.

Basia i Brian chcieli zorganizować swoje wesele w miejscu eleganckim, najlepiej w sercu Warszawy. Wbrew pozorom, wybór tutaj nie jest bardzo duży, ale Villa Foksal idealnie spełniła ich oczekiwania.

Można tutaj zorganizować przyjęcie weselne nawet na około 180 osób, dodatkowo Villa Foksal idealnie sprawdzi się również na mniejsze przyjęcie, obiad w ogrodzie czy po prostu spotkanie rodzinne przy innej okazji. Co zaskakujące, jest tu bardzo spokojnie, cicho i klimatycznie, a sam ogród mógłby również być miejscem ślubu plenerowego.

Wesele w Villa Foksal – wystrój, menu

Wesele w Villa Foksal to elegancka, bardzo dopracowana uroczystość na najwyższym poziomie. Wystój sali to klasyka, okrągłe stoły i dużo dopracowanych detali. Tu nie ma miejsca na przypadkowość i trzeba przyznać, że organizator zna się na rzeczy.

Menu weselne również przypadło gościom do gustu. Zadanie było niełatwe –  w końcu wesele międzynarodowe, to także specyficzne gusta kulinarne, którym nie zawsze łatwo jest sprostać.

Villa Foksal jednak szczyci się świetną kuchnią i tutaj tak smak jak i wygląd potraw idealnie wpisały się w ideę wykwintnego i klasycznego przyjęcia.

Jak bawili się goście podczas wesela w Villi foksal?

Bawili się znakomicie, zabawa była szampańska, a przemówieniom, wiwatom i oklaskom naprawdę nie było końca! Sprawdźcie!

Wesele w Villa Foksal –  moja opinia

Jeśli myślicie o ślubie i weselu na warszawskiej starówce, w którejś ze znanych świątyń, z pewnością Villa Foksal będzie dobrym wyborem. To miejsce idealnie sprawdzi się jako gospodarz dużego wesela, ale i mniejszego przyjęcia.

Ważna tutaj jest logistyka, wszystko jest niedaleko siebie, warto jednak pamiętać, że Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat latem zamieniają się w deptak i przemieszczanie się tutaj może być utrudnione.

Ślub i wesele na Krakowskim Przedmieściu w Villa Foksal, plusy i minusy

Ślub w sezonie ślubnym, a więc od maja do września na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, to z pewnością opcja dla osób, którym nie przeszkadzają tłumy turystów i dość duże zagęszczenie uroczystości ślubnych. Tu terminy i godziny warto rezerwować z wyprzedzeniem, chociaż czasami udaje się także zorganizować uroczystość na ostatnią chwilę.

Villa Foksal, mimo że znajduje się w samym sercu Warszawy, oferuje spokojny i elegancki klimat, a dzięki położeniu w ogrodzie, także dużą intymność i możliwość celebracji wesela naprawdę w rodzinnym gronie, co nie zawsze jest możliwe np. w hotelowych restauracjach czy obiektach których nie można wynająć na wyłączność.

Plusy:

  • piękny obiekt z elegancką oranżerią i ogrodem
  • dobre położenie w sercu starej Warszawy
  • znakomita kuchnia
  • zespół specjalistów, którym można powierzyć zorganizowanie całego przyjęcia w tym słodkości i tortu weselnego
  • idealne miejsce na wesele międzynarodowe w centrum –  w okolicy mnóstwo miejsc noclegowych, możliwość przemieszczania się pieszo, dobry dojazd do lotniska

Minusy:

  • zatłoczona starówka, konieczność rezerwacji z wyprzedzeniem
  • cena adekwatna do serwisu –  dość wysoka
  • możliwe problemy logistyczne -starówka zamienia się latem w deptak.

Jeśli mój reportaż przypadł Wam do gustu, obejrzyjcie również koniecznie relację ze ślubu i wesela w Pałacu Mała Wieś i reportaż ślubny z Dworu Rozalin oraz z wesela w Amber Room. Jeśli wolicie mniej formalne klimaty, koniecznie zobaczcie reportaż z Uroczyska Zaborek i z wesela w stodole Osadzie Młyńskiej.