Wesele w Pałacu Mała Wieś pod Warszawą

Pałac Mała Wieś wesele

Międzynarodowy ślub i wesele, to specyficzne, często większe wymagania. Tu liczy się logistyka, wygoda gości, ale także to, aby czuli się oni dobrze w miejscu, które wybraliśmy.

Więcej o tym pisałem w moim tekście o ślubie i weselu międzynarodowym.

Agnes i Ronnie, których uroczystość miałem przyjemność fotografować, szukali miejsca z unikalnym klimatem, najlepiej niedaleko od Warszawy, z bazą noclegową i najlepiej, z możliwością przeniesienia ceremonii w plener. Ponieważ bardzo wielu gości przybywało z daleka, liczyło się także to, aby możliwie jak najbardziej ułatwić kwestie organizacyjne. Przemieszczanie się, organizacja ślubu w kompletnie innym miejscu niż wesela, nie wchodziły w grę.

Pałac Mała Wieś idealnie odpowiedział na te potrzeby i w tym wypadku, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Ślub plenerowy w Pałacu Mała Wieś i kościół w Belsku Dużym

Ślub plenerowy, kościelny lub cywilny, to marzenie wielu par. W Pałacu Mała Wieś i okalających go ogrodach, można zorganizować oba rodzaje uroczystości. W przypadku niepogody, ceremonia może być przeniesiona do wnętrz Pałacu lub oranżerii. W niedalekiej odległości znajduje się również kościół w Belsku Dużym, który tym razem, ze względu na ulewny deszcz, stał się miejscem tej wyjątkowej uroczystości.

Uwielbiam fotografować śluby plenerowe ze względu na przestrzeń i dużą ilość światła, ale muszę przyznać, że w kościele Św. Trójcy w Belsku Dużym, zarówno kolory jak i światło były magiczne, dzięki czemu zdjęcia ślubne zyskały jeszcze więcej unikalności! Goście wypełniali kościół po brzegi, a niewielkie jego rozmiary pozwoliły mi na wykonanie wielu różnorodnych ujęć bez zbędnego przemieszczania się. To bardzo ważne, aby nie wprowadzać zbędnego zamieszania, w szczególności, gdy bez wyjątków każdy skupiony jest na ceremonii.

Przygotowania do wesela w oranżerii Pałacu Mała Wieś

W przygotowania do wesela zaangażowała się cała rodzina oraz znajomi. To pozytywne zamieszanie z jednej strony, a z drugiej spokój i luz, które widać na zdjęciach z przygotowań, to najlepsze co może spotkać fotografa ślubnego. Same naturalne reakcje, zero reżyserowania. Poszukiwanie ciekawych sytuacji do uwiecznienia i komponowanie kadrów to była dla mnie świetna zabawa! Przed zachodem słońca, w lekko dżdżystej aurze, zdążyliśmy jeszcze wykonać kilka zdjęć plenerowych, a później była już tylko impreza. Ale jaka impreza!

Pałacu Mała Wieś – co warto wiedzieć, informacje praktyczne

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto opowiedzieć trochę o samym miejscu.

Pałac Mała Wieś, to wyjątkowe miejsce, które odzyskało swoją świetność zaledwie kilka lat temu. Znajduje się około 60 km od Warszawy, w okolicy Grójca. Pałac, jak czytamy na stronie, pochodzi z 1786 r. a jego losy były burzliwe. Tradycja łączy się tutaj z nowoczesnością, a to co stare idealnie komponuje z tym co nowe.

Warto zauważyć, że kompleks obejmuje nie tylko znajdujący się w centralnym miejscu Pałac, ale zaplecze hotelowe, restaurację, oranżerię, szklarnię w stylu boho, a także zachwycające ogrody. Jest tu naprawdę wszystko, nawet mini spa.

Rozmach projektu naprawdę może zaskoczyć, niewielu gości spodziewa się w tym sielskim zakątku , na zupełnym uboczu, miejsca o takiej klasie i rozmachu.

Pałac Mała Wieś –  wesele w oranżerii

Nowa Oranżeria, znajdująca się na tyłach Pałacu Mała Wieś, to idealne miejsce na duże wesele.

Architekci nawiązali tutaj do XVIII-wiecznych pomarańczarni – mamy więc klimat zbliżony chociażby do warszawskich słynnych Łazienek. Oranżeria znajduje się pośród drzew, w bardzo dopracowanym ogrodzie. Są tu dwie sala, większa spokojnie pomieści nawet 300 osób, więc można tutaj z powodzeniem zorganizować nawet naprawdę dużą uroczystość. Obie sale mają zachwycający widok na piękny ogród francuski, który sąsiaduje z parkiem.

Warto tutaj wspomnieć także, że Pałac Mała Wieś, dysponuje również szklarnią –  uwaga –  wykorzystywaną bynajmniej nie w celach ogrodniczych! Tu można zorganizować ślub w stylu boho lub rustykalnym, a sam koncept i wykonanie naprawdę zachwycają!

Oranżeria utrzymana jest w jasnych kolorach, a wystrój sali podczas wesela był bardzo dopracowany. Kwiaty, świece, idealnie komponująca się z wnętrzem zastawa stołowa, to wszystko czyniło miejsce jeszcze bardziej klimatycznym.

Pałac Mała Wieś – wesele: cena, menu, klimat, czy warto?

Pałac Mała Wieś, oprócz pięknych wnętrz, ogrodu, który idealnie nadaje się na plener, to także znakomita kuchnia. Nie ma tutaj kompromisów i szefowie kuchni, naprawdę stają na wysokości zadania. Menu bazuje na kuchni polskiej, ale w bardzo nowoczesnym wydaniu. Dania, które były serwowane w czasie uroczystości, zachwyciły gości z różnych zakątków świata, a sposób ich podania, nie odbiegał od serwisu, który możemy znać z najlepszych europejskich restauracji.

Co istotne w przypadku wesela międzynarodowego, nie było tu również problemu z obsługa mówiącą w języku angielskim. Goście mogli więc spokojnie porozumieć się tak z obsługą wesela jak i obsługą hotelową.

Miejsce ma świetny klimat, doskonały stosunek ceny do jakości i naprawdę warto je rozważyć przy organizacji uroczystości.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ślubnych z Pałacu Mała Wieś!

Podsumowanie: Wesele w Pałacu Mała Wieś – plusy i minusy

Wesele Agnes i Ronnie, było fantastyczną, elegancką imprezą, na której międzynarodowi goście, w różnym wieku, bawili się znakomicie. Sam Pałac Małą Wieś moim zdaniem jest miejscem praktycznie idealnym na taką uroczystość w klasycznym stylu.

Zapewnia on wszystko to, czego może szukać młoda para, łącznie z perfekcyjnie przygotowanym miejscem na plenerowy ślub, który w razie niepogody, z powodzeniem może się odbyć we wnętrzach.

Pałac Mała Wieś plusy:

  • Zachwycający kompleks oferujący tak salę jak i zaplecze hotelowe i ogród
  • Bardzo wysoka jakość obsługi
  • Dobry dojazd z Warszawy
  • Perfekcyjna kuchnia
  • Doskonałe miejsce nawet dla bardzo wymagających gości, wiele możliwości organizacji ślubu i wesela

Pałac Mała Wieś minusy:

  • Trudno je znaleźć, ale dla niektórych par, którym zależy np. na ślubie w Warszawie, dojazd do Belska może być kłopotliwy. Trzeba na to zarezerwować około godziny.
  • W przypadku mniejszych uroczystości, opcją jest zorganizowanie przyjęcia raczej w Sali restauracji, obie sale oranżerii i szklarnia, mogą być jednak za duże. Sprawdzą się przy weselu na co najmniej 70-100 osób.

Jeśli to miejsce Was zachwyciło, zobaczcie także reportaż z Pałacu Zdunowo lub zdjęcia z wesela w Villa Foksal. Macie kompletnie inne potrzeby i gust? Koniecznie zobaczcie, jak wyglądało wesele w stodole w Osadzie Młyńskiej lub ślub humanistyczny w Uroczysko Zaborek.