Ślub w kościele św. Anny i wesele w Amber Room

Zdecydowana większość moich Par organizuje śluby i wesela z dużym wyprzedzeniem, a terminy na fotografię ślubną rezerwuję z rocznym albo nawet dłuższym wyprzedzeniem. Zdarzają się jednak także sytuacje tzw. śluby last minute. Tak było i tym razem. Alex i Jonathan, mieszkający na co dzień w Szwecji, organizację swojego ślubu i wesela w Warszawie rozpoczęli na ok. tydzień przed jego terminem i w mojej opinii był to strzał w dziesiątkę! Zapraszam Was na reportaż ze ślubu w kościele św. Anny na warszawskiej starówce i na wesele w Amber Room – które znajduje się w Pałacu Sobańskich w Warszawie!

Skandynawska para. Polska sceneria. Ceremonia w języku szwedzkim w XV-wiecznych murach kościoła Św. Anny. Nie będę ukrywał, że z kazania niewiele zrozumiałem 🙂 Światło tego dnia układało się naprzemiennie, najpierw sprzyjało zdjęciom ślubnym, później trochę przeszkadzało, ale w kościele św. Anny kolory zawsze są rewelacyjne. Pomysł na wyjście z kościoła ze starówką w tle był kolejnym trafnym tego dnia! Jak w szczegółach wyglądał ślub w tym rozważanym przez wiele par miejscu i czy wesele, również w okolicy Starego Miasta to był dobry pomysł?

Ślub w kościele św Anny w Warszawie – co warto wiedzieć?

Kościół św. Anny, znajdujący się właściwie przy Placu Zamkowym w Warszawie to jedna z najbardziej popularnych świątyń w mieście, jeśli nie w Polsce. Charakterystyczna jasna fasada, kojarzona nawet przez osoby, które Warszawę znają tylko z turystycznych wycieczek, zapada w pamięć i wygląda pięknie o każdej porze roku. Wnętrza nie są może bardzo duże, ale wystarczająco przestronne.

Kościół św. Anny jest na tyle popularnym miejscem na ślub, że o terminie w sezonie ślubnym, a więc od maja do września, warto pomyśleć z wyprzedzeniem.

Nie jest to raczej miejsce na bardzo kameralną ceremonię. Musimy być gotowi na spore grono gapiów, do kościoła, także w czasie trwania ceremonii wchodzą spacerowicze, trzeba pamiętać, że letnie miesiące to także czas największego ruchu turystycznego w Warszawie.

Dobrze także wziąć pod uwagę, że ślubów w św. Annie w letnią sobotę może być nawet kilka i że ślubna „taśma” nie daje tu wiele miejsca na przesunięcia, skupienie czy nie gwarantuje intymnej atmosfery.

Kościół św. Anny to jednak z pewnością miejsce niezapomniane i jeśli niedogodności, o których piszę wyżej Wam nie przeszkadzają, warto wybrać je na miejsce swojej ślubnej uroczystości.

Ślub Alex i Jonathana przebiegł w świetnej atmosferze, a goście, także międzynarodowi byli zachwyceni dopracowaną architekturą świątyni i urokiem tego miejsca.

Kościół Św. Anny znajduje się przy Placu Zamkowym w Warszawie
Kościół Św. Anny Warszawa 0 ceremonia ślubna
Kościół św. Anny w Warszawie ślub

Wesele w restauracji Amber Room – co warto wiedzieć?

Przyjęcie weselne w luksusowych wnętrzach Amber Room, kwartet smyczkowy, morze szczerych słów od najbliższych. Tak! Tego wieczoru przemawiało kilkanaście osób, a goście delektowali się nie tylko serwowanymi tego dnia potrawami, ale również możliwością spędzenia wspólnie czasu pierwszy raz od wielu lat. Takich uroczystości się nie zapomina, a wyjątkowa sceneria tego miejsca z pewnością zapadła gościom w pamięć.

Najpierw kilka słów o miejscu. Restauracja Amber Room mieści się w Warszawie, w Pałacu Sobańskich. Jest to wyjątkowa, zabytkowa rezydencja otoczona ogrodem, która znajduje się przy Trakcie Królewskim, w Alejach Ujazdowskich. Nie ma przesady w słowach, że jest to najbardziej reprezentacyjna i emanująca pięknem część Warszawy.

Sama restauracja Amber Room została wyróżniona symbolem czterech sztućców w przewodniku Michelin 2019, a także szczyci się nagrodą Gault&Millau  za 2019 r. Warto też podkreślić, że miejsce to, znalazło się w prestiżowym zestawieniu 1000 najlepszych restauracji świata La Liste. W Polsce mamy tylko 3 takie miejsca!

Amber Room w Pałacu Sobańskich wesele
wesele w Amber Room w Pałacu Sobańskich Warszawa

Wesele w Amber Room – wystrój, klimat, menu, informacje praktyczne

Jak czytamy na stronie restauracji, w sali kryształowej Pałacu Sobańskich odbywały się huczne bale przedwojennej Warszawy. Słynny architekt tego miejsca, umieścił przed budynkiem kopię posągu Dawida wykonanego przez jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy włoskiego renesansu – Donatella.

Miejsce jest więc luksusowe, klasyczne i bardzo eleganckie. Mimo, że jak wspomniałem, wesele było organizowane w ostatniej chwili, wszystko tutaj było dopięte na ostatni guzik.

Wystrój Sali weselnej Amber Room był utrzymany w jasnych barwach. Dominowała biel i beż, świeże kwiaty i bardzo wyrafinowana prostota.

Amber Room oferuje menu, które oparte jest na kuchni polskiej, ale łączy ją z europejską tradycją kulinarną. Tak było i tym razem. Kuchnia stanęła na wysokości zadania, a dania podawane w czasie wesela nie tylko cieszyły kubki smakowe, ale i wyglądały obłędnie.

Pałac Sobańskich, w którym znajduje się restauracja, jest położony w pięknym ogrodzie, z którego również mogą korzystać goście. To dodatkowy plus, szczególnie w letnich miesiącach. Tak ogród jak i wnętrza są idealną scenerią do zdjęć ślubnych. Wszystko tutaj jest perfekcyjnie dobrane, nie ma zbędnych elementów, a menu restauracji jest na najwyższym światowym poziomie.

Amber Room menu weselne
Amber Room weselne stoły

Wesele międzynarodowe w Warszawie –  Amber Room to idealny wybór!

Tak jak wspomniałem na początku, fotografowana Para, mieszka na stałe w Szwecji, a goście weselni pochodzili z różnych miejsc Polski i świata. Organizując ślub międzynarodowy, warto wybrać miejsce, które tak jak to, umożliwia łatwą komunikację, daje możliwości zarezerwowania bazy noclegowej, a przy okazji jest atrakcyjne dla gości.

Amber Room z pewnością ma pod tym względem same zalety. Warszawa dysponuje ogromną bazą noclegową –  nie ma więc problemu z zakwaterowaniem gości. Nie ma także konieczności przeprowadzania skomplikowanych procedur logistycznych, jeśli chodzi o transport i przemieszczanie się. Bliskość lotniska, a nawet dwóch, możliwość korzystania z taksówek, świetna kuchnia, która zachwyci nawet najbardziej wytrawnych smakoszy, to wszystko niewątpliwie wielkie zalety tego miejsca.

Więcej o organizacji ślubu międzynarodowego, przeczytasz w moim artykule..

A teraz obejrzyjcie reportaż ślubny!

Podsumowanie: Ślub w kościele św. Anny i Wesele w Amber Room

Każda z fotografowanych przeze mnie uroczystości zapada mi w pamięć, ta wyróżniała się jednak wyjątkowo eleganckim klimatem i nietuzinkową oprawą. Jeśli myślicie o ślubie w kościele Św. Anny i nie przeszkadzają Wam tłumy, jest to z pewnością dobry wybór. Co prawda kościołów na warszawskiej Starówce jest kilka, ale tego nie sposób pomylić z innym.

Wybierając na miejsce zaślubin to miejsce, warto także postawić na bliskość sali weselnej i umożliwić gościom zobaczenie tej wyjątkowo urokliwej części miasta.

Wesele w Amber Room to dobry wybór dla tych z Was, którym zależy na elegancji, prestiżu i bardzo wysokiej jakości obsługi. Nie jest to z pewnością miejsce, które należy do najtańszych, charakter uroczystości zorganizowanej tutaj będzie raczej formalny, ale z całą pewnością jest to miejsce, wobec którego nie można przejść obojętnie.

Wesele w Amber Room plusy i minusy:

  • wyjątkowy wystrój wnętrz,
  • perfekcyjna lokalizacja,
  • bardzo prestiżowe miejsce, z wyjątkową historią,
  • nadzwyczajne menu, które zachwyci nawet smakoszy,
  • piękny ogród, który umożliwia gościom odpoczynek w otoczeniu zieleni,
  • perfekcyjna obsługa, w tym w języku angielskim.

Minusy:

  • możliwe problemy z parkowaniem,
  • miejsce przeznaczone raczej na uroczystość bez dzieci.

Jesteście ciekawi innych moich ślubnych historii?

Jeśli zależy Wam na eleganckim charakterze wesela, zobaczcie także mój reportaż z uroczystości w Pałacu Zdunowo lub reportaż ślubny z wesela w Villa Foksal. Jeśli eleganckie i formalne klimaty, to jednak nie to, czego szukacie, a Wasze marzenie to np. wesele w stodole, zobaczcie reportaż z rustykalnego ślubu i wesela w Osadzie Młyńskiej lub historię ze ślubu humanistycznego w Uroczysku Zaborek.