Ślub i wesele w Dworze Many

Jak zorganizować ślub i wesele w Dworze Many? O to należy zapytać Monikę i Kubę – bohaterów mojego reportażu ślubnego. Wybór lokalizacji – Dwór Many – był przemyślany i dopasowany do upodobań Pary Młodej. Wspomnieć muszę, że Monika i Kuba mocno przygotowywali się do dnia ślubu, ale jeśli chodzi o zdjęcia ślubne, to otrzymałem duży kredyt zaufania. Jak wyglądał ślub i wesele w Dworze Many i czy warto wybrać to miejsce?

Dwór Many to zabytkowy obiekt, który znajduje się około godziny jazdy od Warszawy, w okolicy Tarczyna i Mszczonowa. Oferuje nie tylko dwie klasyczne sale weselne, ale także zaplecze hotelowe, piękny ogród i dobry serwis. Już na wstępie mogę powiedzieć, że warto rozważyć ten obiekt jako miejsce swojej uroczystości.

W Dworze Many odbył się tak ślub cywilny jak i wesele Moniki i Kuby. Jak przebiegła ceremonia i czy wesele się udało? Zobaczcie!

Dwór Many wesele

Dlaczego akurat ślub plenerowy i wesele w Dworze Many?

Po pierwsze wybór jednej lokalizacji na przygotowania, ślub i wesele to strzał w dziesiątkę! Nikt, włącznie ze mną, nie zaprzątał sobie głowy logistyką, a goście nie mieli typowej wymówki od delektowania się trunkami podczas wesela. Praktycznie cały czas spędzony w Dworze Many, był dla mnie okazją do wykonania zdjęć, zarówno tych tworzących trzon historii, jak i tych uzupełniających. I z tych drugich jestem bardzo zadowolony, ponieważ to one tworzą klimat historii.

Po drugie organizacja przygotowań, ślubu i wesela w jednym miejscu pozwala zaprosić najbliższych już na same przygotowania, dzięki czemu unika się pierwszego oficjalnego kontaktu, który zazwyczaj ma miejsce tuż przed ceremonią.

Jeśli stoicie przed wyborem miejsca na uroczystość, a sporo gości przyjedzie na wesele z daleka, warto rozważyć taką kompleksową opcję.

Ślub cywilny w Dworze Many odbył się w plenerze. Pogoda na szczęście dopisała, dlatego tak Para Młoda jak i goście, mogli cieszyć się soczystą zielenią ogrodu, a miejsce przygotowane na ceremonię, urzekło wszystkich.

Śluby plenerowe mają fantastyczny klimat i jeśli tylko mamy taką możliwość, to warto przenieść np. ślub cywilny z urzędu w plener właśnie. Jak to zrobić? Przeczytacie mój tekst!

Wesele w Dworze Many

Wesele w Dworze Many odbyło się w Sali z widokiem na ogród, która dzięki sporym przeszkleniom, wydawała się  jeszcze bardziej przestronna niż w rzeczywistości. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Dworu Many, można tu spokojnie zorganizować wesele na 130-150 osób.

Okrągłe stoły, wystrój utrzymany w klasycznej bieli, jasne kwiaty i zieleń za oknem, bardzo sprzyjały wykonaniu eleganckich fotografii.

Po zmierzchu było jeszcze bardziej klimatycznie, ponieważ oświetlenie, w tym to zewnętrzne, dodawało miejscu uroku.

Dwór Many, jako że dysponuje sporym ogrodem, daje także możliwość zorganizowania wesela plenerowego. Goście, w tym zaproszone dzieci, korzystały z pogody i rozległego terenu, było miejsce na zabawę, na spokojne rozmowy i możliwość złapania odrobiny świeżego powietrza po tańcach i zabawie.

Wesele w Dworze Many, co warto wiedzieć?

Goście na weselu Moniki i Kuby bawili się świetnie. Klimat tego miejsca na pewno miał tutaj duże znaczenie, goście czuli się w Dworze Many swobodnie, naturalnie, a rezerwacja całego obiektu na potrzeby wesela na pewno sprzyjała rodzinnej atmosferze i intymności.

Rezerwując swoją salę weselną, zwróćcie na to uwagę. Niejednokrotnie duże obiekty, dysponujące kilkoma salami, organizują dwa a nawet trzy wesela jednego dnia. Nie zawsze jest to dobra opcja dla gości, może również powodować spory chaos.

Co jeszcze warto wiedzieć o Dworze Many? Jest on miejscem eleganckim, ale nie ma tutaj niepotrzebnej sztywności. Jak przystało na klasyczny dwór z początków ubiegłego stulecia, tak wyposażenie wnętrz jak i otoczenie, cieszą oko i spodobają się fanom klasycznej elegancji. Nie ma tutaj nowoczesności, ani pałacowego przepychu, ale to zupełnie nie przeszkadza. W detalach i wykończeniu widać konsekwencję i dobry gust.  Możecie tutaj zorganizować wesele w stylu klasycznym, ale także rustykalnym.

Możliwość połączenia obu uroczystości – w tym ślubu plenerowego, ma na pewno znaczenie i jeśli marzy się Wam taka uroczystość, rozważcie tą opcję.

A teraz czas na reportaż ślubny w Dworze Many

Jak wspominam ślub plenerowy oraz wesele Moniki i Kuby?

Było ciepło, nie tylko ze względu na porę roku, ale również atmosferę panującą podczas imprezy. Było dużo przemówień i dużo serdecznych słów, masa uśmiechu i tony przytulania. W takich okolicznościach każdy fotograf ślubny ma okazję do wykazania się refleksem.

Zdjęcia, które powstały mają moim zdaniem niepowtarzalny klimat, o czym zresztą świadczy opinia Pary Młodej:

Na koniec kilka słów od Moniki i Kuby:

PAAAWEEEŁ!!! ZDJĘCIA SĄ BOSKIE!!! Wczoraj płakaliśmy i śmialiśmy się przy nich. Każde zdjęcie jest PIĘKNE I WYJĄTKOWE!! Zdjęcia na parkiecie…. no cud miód!! Nie sądziłam ze można tak pięknie uchwycić taniec!! Kuba mega wzruszony bo nie dość, że nasze foty są piękne to jest pare perełek z jego najbliższymi przyjaciółmi. Jak się ich zna i ogląda takie zdjęcie, to jest to po prostu dzieło sztuki!! Dziękujemy!!! Niebawem będę zamieszczać na fb i na insta i będę zaznaczać, że Ty robiłeś te foty.

Podsumowanie: wesele w Dworze Many – plusy i minusy

Plusy:

  • Dwór Many świetnie nadaje się na zorganizowanie uroczystości weselnej, ale także plenerowego ślubu.
  • Dwór Many posiada sporą bazę noclegową, dlatego z powodzeniem możecie tu zakwaterować gości oraz zorganizować przygotowania.
  • Dwór Many dysponuje pięknym ogrodem, w którym można zorganizować sesję ślubną.
  • Latem istnieje możliwość przeniesienia części imprezy na zewnątrz, ogród jest też świetnym miejscem do zabaw dla obecnych na weselu dzieci.

Minusy:

  • Dwór znajduje się w pewnym oddaleniu od Warszawy, w przypadku ślubu w stolicy należy tutaj dojechać/zapewnić transport gościom.
  • Wystrój miejsca jest raczej klasyczny  – jeśli preferujecie nowoczesność, być może nie przypadnie Wam do gustu.

Jeśli szukacie miejsca na Wesele w okolicy Warszawy, obejrzyjcie mój reportaż z Pałacu Mała Wieś lub historię ślubną z Pałacu Zdunowo. Jeśli marzy się Wam wesele w stodole lub inne, mniej typowe klimaty, zobaczcie reportaż z Osady Młyńskiej lub dowiedzcie się jak wyglądał ślub humanistyczny w Uroczysku Zaborek.