Kategorie
Artykuły ślubne

Najpiękniejsze miejsca na wesele w Warszawie i okolicach

Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „najpiękniejsze miejsca na wesele w Warszawie” pojawia się ponad 990 000 wyników. Słownie: dziewięćset dziewięćdziesiąt tysięcy! 🙂 Z kolei „lista najpiękniejszych miejsc weselnych w Warszawie” daje nam nieco mniej, bo 929 000 wyników.

Po co zatem tworzyć kolejną listę?

Najpiękniejsze miejsca na wesele w Warszawie i okolicach – subiektywna lista fotografa ślubnego

Po pierwsze moją listę zawęziłem do kilkunastu naprawdę wyjątkowych miejsc w Warszawie i okolicy, w których rzeczywiście miałem okazję być i fotografować.

Artykuł podzieliłem na dwie części:

  1. Miejsca na wesele w Warszawie
  2. Miejsca na wesele w okolicach Warszawy

Kliknij w jeden z powyższych linków, aby przewinąć do miejsc, które Cię interesują lub zapoznaj się ze wszystkim lokalizacjami 🙂

1. Miejsca na wesele w Warszawie

Hotel Bristol

Najpiękniejsze miejsce na wesele w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu - Hotel Bristol

Miejsce obok którego nie raz przechodziliśmy, z dużymi apartamentami i małą drewnianą zabytkową windą. Z okien Hotelu Bristol rozpościera się widok na Krakowskie Przedmieście i część Starego Miasta. Hotel Bristol sprawdza się idealnie przy ślubach organizowanych w zabytkowych kościołach na Krakowskim Przedmieściu, gdyż nie wymaga zbędnej i skomplikowanej logistyki. Pary Młode najczęściej przemieszczają się pieszo, co również jest okazją do wykonania ciekawych zdjęć ślubnych z zabytkową Warszawą w tle.

Klub Bankowca

Restauracja Klub Bankowca to jedno z najbardziej klimatycznych i najpiękniejszych miejsc na wesele w Warszawie

Jeśli wesele na warszawskim Powiślu to tylko w Klubie Bankowca, który usytuowany jest w Parku Breyera na Skarpie Wiślanej, w sercu zabytkowej części Warszawy. Adres: Smolna 6 🙂 Eleganckie wnętrza oraz dodatkowy namiot dają możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego do 150 osób! Położenie pośród zieleni daje poczucie prywatności. Tym bardziej, że obiekt jest ogrodzony, monitorowany i strzeżony. Idealna lokalizacja dla osób planujących ślub kościelny na warszawskiej starówce!

Villa Foksal

Villa Foksal to jedno z najpiękniejszych miejsc na wesele w Warszawie

Villa Foksal to świetnie zlokalizowane miejsce, położone przy prestiżowej ulicy, pozwalające na połączenie ślubu kościelnego oraz wesela w obrębie Starego Miasta. Klimat miejsca tworzą wnętrza odrestaurowanej kamiennicy oraz świetna kuchnia postrzegana przez pryzmat sztuki.

Sprawdź: Wesele w Villi Foksal

Amber Room

Restauracja Amber Room to jedno z rekomendowanych przeze mnie i najpiękniejszych miejsc na wesele w Warszawie

Z jednej strony prawie w centrum miasta, z drugiej miejsce ciche, pozwalające na zachowanie prywatności i intymnego charakteru rodzinnej imprezy. Miejsce słynące z niesamowitej kuchni! A po oficjalnej części można zorganizować after party w piwnicach Amber Room 🙂

Sprawdź: Ślub w Kościele Św. Anny i wesele Amber Room

2. Miejsca na wesele w okolicach Warszawy

Pałac Zdunowo

Jeden z najpiękniejszych pałaców na wesele pod Warszawą Pałac Zdunowo

Jeśli szukasz miejsca na ślub pod Warszawą, to Pałac Zdunowo jest opcją, którą koniecznie musisz sprawdzić. Miejsce klimatyczne, urokliwe, fotogeniczne i jednocześnie bardzo zadbane, ale to co najbardziej zwróciło moją uwagę, to zgrana ekipa osób zarządzających Pałacem. Obsługa na najwyższym poziomie! W Pałacu Zdunowo fotografowałem podczas ślubu cywilnego w plenerze oraz wesela, które częściowo odbywało się w pałacu a częściowo w namiocie. Poniżej link do realizacji, o której piszę:

Sprawdź: Ślub cywilny i wesele w Pałacu Zdunowo

Pałac Rozalin

Pałac Rozalin - często wybierane przez Pary Młode - miejsce na wesele pod Warszawą

Pałac Rozalin to nie tylko sam budynek w stylu pałacowym, ale również ogromy namiot z pełnym zapleczem, co umożliwia organizację całej imprezy w jednym miejscu. Poniżej reportaż. Przygotowania odbywały się w Pałacu, ślub w pobliskim kościele a wesele w namiocie. Miejsca w parku wystarczy na zorganizowanie ślubu w plenerze i takie też w Pałacu Rozalin pod Warszawą są organizowane!

Sprawdź: Reportaż ślubny z Pałacu Rozalin

Osada Młyńska

Jeśli szukasz klimatycznej stodoły to jest to zdecydowanie najpiękniejsza stodoła na wesele w okolicach Warszawy

Miejsce zlokalizowane w spokojnej okolicy, ale z bardzo dobrym dojazdem, ponieważ leży blisko autostrady A2. Osada Młyńska, to ślubno-weselna lokalizacja, która posiada najwięcej zakamarków spośród wszystkich odwiedzonych przeze mnie dotychczas miejsc. Osada Młyńska posiada specyficzny klimat sprzyjający organizacji mniej oficjalnych imprez. Zobaczcie sami:

Sprawdź: Zdjęcia ze ślubu cywilnego oraz wesela w Osadzie Młyńskiej

Miętowe Wzgórza

Miętowe Wzgórza - obiekt w stylu amerykańskim, w którym zorganizujesz swoje wesele pod Warszawą

Amerykańska rezydencja w Zakroczymiu, idealna opcja na ślub niedaleko Warszawy. Tutaj spełnisz swój sen o amerykańskim ślubie i weselu! Sala balowa daje możliwość zorganizowania przyjęcia nawet na 240 osób a to co jest charakterystyczne dla tego obiektu to basen na powietrzu, przy którym przygotowane jest miejsce ceremonii.

Pałac Mała Wieś

Kompleks budynków pod Warszawą, w których zorganizujesz wesele marzeń!

Pałac Mała Wieś to “miejsce spełnionych marzeń”, daje ogromne możliwości organizacji ślubu i wesela. W ogrodzie różanym odbywają się ceremonie zarówno cywilne jak i kościelne, a wesele np. w eleganckim stylu można zorganizować w Nowej Oranżerii, a w luźniejszej rustykalnej atmosferze np. w Szklarni. Dzięki dużej bazie noclegowej jest to miejsce atrakcyjne dla międzynarodowych przyjęć weselnych.

Sprawdź: Reportaż ślubny z Pałacu Mała Wieś

Ostatnie miejsce na wesele pod Warszawą – Zagroda Ojrzanów

Nie ma tak klimatycznego i naturalnego miejsca na wesele pod Warszawą jak Zagroda Ojrzanów!

Zagroda Ojrzanów to miejsce, w którym możecie zapewnić gościom ogrom atrakcji rzadko spotykanych podczas innych wesel. Mam na myśli coś na ochłodę: zimne piwo prosto z taczki ogrodowej lub wodną mgiełkę z ogrodowego węża, a na koniec dnia wspólne ognisko z lokalnymi wyrobami włącznie…

Pomimo pandemii oraz przeciwności losu moja wycieczka po

najpiękniejszych miejscach na wesele w Warszawie i okolicy

wciąż trwa a lista będzie na bieżąco aktualizowana. Zachęcam do odwiedzania!