Dobra fotografia ślubna jest jak udany związek: łączy w sobie jakość i emocje.

Rzadko zdarzają się w życiu dni tak unikatowe jak ten. Ślub to wydarzenie bez precedensu. Wymaga nadzwyczajnej oprawy i ponadczasowych zdjęć. Recepta na dobre fotografie ślubne wydaje się prosta: chwytać moment, być wszędzie, ale tak jakby nas nie było, żonglować wrażeniami i zatrzymywać to co najbardziej ulotne. Jeśli poszukujecie fotografa ślubnego, który wykona dla Was właśnie takie zdjęcia ślubne, to dobrze trafiliście!

Fotograf ślubny

Para Młoda obsypywana confetti tuż po ceremonii ślubnej w plenerze w Dworze Many pod Warszawą. Zdjęcie wykonał fotograf ślubny Paweł Kotas.

Fotografia ślubna

to więcej niż zwykłe zdjęcia

Każdy ślub jest inny, każda uroczystość weselna na swój sposób wyjątkowa, dlatego fotografie z dnia ślubu, również powinny tą wyjątkowość oddawać.

Jako fotograf ślubny, mówię zdecydowane „nie” sztampie i bylejakości. Nie wierzę w sens powtarzania schematycznych ujęć, ale w to, że na zdjęciach ślubnych najlepiej wychodzą prawda, miłość i emocje, które są między Wami. Zatrzymanie na fotografii ślubnej bezcennych chwil, które mają miejsce w czasie każdej uroczystości wymaga uważności na szczegół, wrażliwości i umiejętności oglądania tego wyjątkowego spotkania jakby było pierwszym w naszej karierze.

Stawiam na zdjęcia spontaniczne i naturalne. Na uroczystościach jestem obserwatorem i nie ingeruję w zdarzenia.

Przytulająca się para młoda podczas wesela w restauracji Amber Room. Autor: Paweł Kotas - fotograf ślubny.

Fotografia ślubna

czyli historia dnia ślubu

Fotografię ślubną można interpretować na wiele sposobów. Jest jednak z pewnością czymś znacznie więcej niż tylko dokumentacją dnia, czy sentymentalną pamiątką. Reportaż ślubny to historia miłości i jednego z najbardziej niezwykłych dni w Waszym życiu. Wyobraźcie sobie go zarówno w kadrach jak i kolorach jako spójną i prawdziwą historię całego dnia ślubu.

Taką ślubną historię trzeba umieć opowiedzieć. Jeśli opowieść powierzamy osobie, która nie ma należnej wrażliwości, doświadczenia i czułego oka, łatwo o kicz, tandetę i spłycenie przekazu, a zdjęć z momentów, które zdarzają się tak jak ten, tylko raz, nie da się powtórzyć.

Fotografia ślubna to najważniejsze chwile, bliscy Wam ludzie, niebanalne ujęcia – pamiątka na lata dla Was i Waszych najbliższych. Takie są moje zdjęcia, a za każdym z nich kryją się niepowtarzalni ludzie i ich historia… Niezwykłe emocje tego dnia, oddają tylko zdjęcia, do wykonania których potrzeba nie tylko sprzętu fotograficznego i umiejętności, ale także a może przede wszystkim, czułego i uważnego oka fotografa ślubnego. Jeśli na takich zdjęciach Wam zależy, trafiliście we właściwie miejsce.

Kompilacja zdjęć ślubnych ze ślubu i wesela w Osadzie Młyńskiej wykonana przez fotografa ślubnego z Warszawy.

Fotograf ślubny

ulubione zdjęcia

Moje ulubione zdjęcia to te, które oddają atmosferę uroczystości, jej klimat i interakcje między osobami, które w zaślubinach uczestniczą. Fotografia ślubna powinna być dopracowana warsztatowo, ale przede wszystkim autentyczna i pełna uczuć. Szkoda tutaj miejsca na udawanie i wymuszone pozy.

Wierzę, że to co klasyczne i pokazane od prawdziwej strony, obroni się zawsze.

Emocje podczas ślubu plenerowego uchwycone przez Pawła Kotasa fotografa ślubnego z Warszawy

Reportaż ślubny

moja wizja

Dobry reportaż ślubny jest jak udany związek: łączy w sobie jakość i emocje. Nie da się go wykonać bez skupienia, wrażliwego oka i perfekcyjnego warsztatu.

Pracuję przede wszystkim w Warszawie i okolicach, ale chętnie wykonam dla Was zdjęcia ślubne na terenie całej Polski. Jestem także otwarty na wyjazdowe sesje plenerowe, gdziekolwiek poniosą Was wasze ślubne marzenia.

Jeśli tak jak ja stawiacie przede wszystkim na jakość, a nie ilość, obejrzyjcie kilka poniższych historii oraz moje portfolio i zapytajcie o wolny termin:

Reportaże ślubne

moje ulubione

Kwintesencja zdjęć ślubnych. To klasyczne zdjęcia obejmujące przygotowania, uroczystość ślubną i wesele.

Uroczyste wyjście z kościoła - zdjęcie wykonane podczas reportażu ślubnego w Warszawie.

Alex + Johnattan

Ceremonia w kościele w Belsku Dużym. Reportaż ślubny Warszawa.

Agnes + Ronnie

Rodzinne zdjęcie tuż po plenerowej ceremonii ślubnej wykonane przez fotografa z Warszawy

Juju + Alex

Panna Młoda z druhnami na Krakowskim Przedmieściu - fotograf ślubny Warszawa

Barbara + Brian

Zdjęcie ślubne wykonane podczas pierwszego tańca na weselu w Zamku Joannitów w Łagowie

Zuzanna + Adam

Wesele w Zamku Joannitów w Łagowie

Fotografie ślubne

zbiór mikro momentów

Ślub to dziesiątki mikro momentów, wiele ważnych dla Was osób, tysiące szczegółów, miliony wzruszeń. Dobre zdjęcia ślubne są pełne treści, kolorów i emocji – dokładnie jak ten dzień. Na moich ulubionych zdjęciach nie ma pozowania, sztuczności ani schematyczności. Z pewnością znajdziesz na nich jednak emocje, lekkość, radość i miłość. I o to w reportażu ślubnym chodzi najbardziej.

Para Młoda na zdjęciu ślubnym podczas wesela w Klubie Bankowca

Zdjęcia ślubne

w formie papierowej

to jeden z najbardziej efektownych sposobów prezentowania zdjęć ślubnych. Piękny, precyzyjny druk pozwala wydobyć głębie obrazu i zaprosić go do naszej codzienności, gdzie przypomina o wyjątkowych chwilach, które były naszym udziałem. 

Fotoksiążka ze zdjęciami ślubnymi z matowymi kartami

Książki ślubne

zdjęcia w wyjątkowej oprawie

Karty książek wykonane są z wysokiej jakości papieru matowego lub błyszczącego, są giętkie. Zdjęcia na nich są drukowane i zawierają maksymalnie 60 kart (120 stron).

Wszystkie oferowane przeze mnie książki produkowane są z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz z użyciem tylko najlepszych materiałów. Zdjęcia w formie cyfrowej przekazuję w pełnej rozdzielczości pozwalającej na wykonanie dowolnej wielkości wydruków we własnym zakresie.

Elegancka błękitna książka ślubna w pudełku z dołączonym pendrive, na którym znajdują się zdjęcia ślubne w wersji cyfrowej

Fotograf ślubny poleca

najciekawsze miejsca na wesele

Wyjątkowe wesele można zorganizować w Warszawie, ale także jej okolicach, a wiele niezwykłych lokalizacji ślubnych zaskoczy Was nie tylko dbałością o każdy szczegół, ale także inicjatywą i troską o to, aby uroczystość, którą organizujecie przygotować w sposób perfekcyjny.

Najciekawsze miejsca na wesele to z pewnością takie, które nie tylko znakomicie prezentują się na zdjęciach ślubnych, zachwycają gości, ale przede wszystkim sprawiają, że wszyscy, czujecie się tam jak w domu.

Najpiękniejsze miejsca na wesele i reportaże ślubne w Warszawie i okolicach

Reportaż ślubny

inspiracje

Historie ślubne są jak historia miłości – powinny układać się w zgrabną całość, mieć swoją dynamikę, emocjonalne zaangażowanie i tą iskrę, która czyni z nich niepowtarzalną opowieść. Każdą historię można opowiedzieć na wiele sposobów, warto jednak wyjść poza schematy i dyktowaną poprawnością sztywność, aby z opowieści ułożyć wyjątkowy obraz, który zostaje z nami na zawsze. Zdjęcia ślubne, które dla Was wykonam, opowiadają właśnie takie historie. Nie są tylko rzemieślniczym dziełem, ale głęboko wciągającą opowieścią o ludziach i ich miłości.

Wykonuję również reportaże ślubne podczas uroczystości międzynarodowych

Śluby międzynarodowe

Śluby plenerowe sprzyjają unikatowym zdjęciom ślubnym.

Ślub w plenerze

Jeśli organizujecie Wasz ślub w miesiącach letnich i nie przewidujecie ceremonii religijnej, jest to doskonały pomysł na zorganizowanie uroczystości.

Stodoła w Osadzie Młyńskiej jako idealne miejsce na reportaż ślubny i imprezę w stylu rustykalnym

Wesele w stodole

Impreza weselna w stodole to niepowtarzalny klimat, ale także spore wyzwanie organizacyjne, w końcu nie wszystko można tutaj tak precyzyjnie przewidzieć. To jednak także okazja do stworzenia niebanalnej, niesztampowej i bardzo lekkiej w odbiorze uroczystości, która porwie gości i zachwyci tych młodszych, starszych i zupełnie małych.

Publikacja reportażu ślubnego z imprezy w stodole na sweetwedding.pl

Ślub humanistyczny w Uroczysku Zaborek na Podlasiu. Zdjęcie ślubne z ceremonii plenerowej.

Ślub humanistyczny

Pary, które nie decydują się na tradycyjną ceremonię religijną, pragną mimo wszystko, aby uroczystość zaślubin miała nie tylko podniosły, ale również indywidualny i głęboki charakter.

Podczas ślubu humanistycznego, pary wygłaszają własną, wcześniej przygotowaną przysięgę, opartą na indywidualnych ustaleniach, często na historii własnej pary i jej doświadczeniach.

Fotograf ślubny

po godzinach

Prywatnie jestem miłośnikiem podróży, wypraw górskich, rowerowych wycieczek, amatorsko gram na gitarze basowej. Lubię eksperymenty z fotografią analogową i kompaktami z lat 80-tych. To wymagająca forma, która pozwala ćwiczyć oko, szkolić się w sztuce kadrowania i dostrzegania niuansów. Fotografię analogową wykorzystuję głównie do dokumentowania życia rodziny.

Pasja do tradycyjnej fotografii przeplata się u mnie z fascynacją technologią i najwyższej jakości cyfrową obróbką.

Połączenie obu tych dziedzin pozwala uzyskać zdjęcia pełne wyrazu, emocji i technicznej precyzji. Więcej informacji o mnie i mojej filozofii pracy znajdziesz w tej zakładce. Fotografuję przede wszystkim śluby, ale jestem otwarty także na inne fotograficzne wyzwania.

Prywatne zdjęcia fotografa ślubnego. Zdjęcie wykonane podczas rodzinnych wakacji w Bieszczadach

Fotograf ślubny Warszawa

Polska, cały świat!

Mieszkam w Warszawie, ale chętnie wykonam dla Was zdjęcia w dowolnym miejscu na świecie. Ceremonia ślubna to niezwykła uroczystość, dlatego warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i nie bać się marzyć! Bez względu na to, czy śnicie o nastrojowej uroczystości w małym kościele, ślubie z wielką pompą w sercu miasta, ceremonii w plenerze, czy weselu w stodole, moja oferta niech będzie dla nas punktem wyjścia do wspólnej rozmowy na temat Waszych oczekiwań i pragnień.

O fotografiach ślubnych warto pomyśleć odpowiednio wcześniej

i porozmawiać o możliwościach, szansach i wyzwaniach już na etapie planowania uroczystości. Taka okazja zdarza się tylko raz w życiu, wykorzystajmy ją wspólnie!


Fotograf ślubny wykonujący zdjęcia ślubne na terenie Warszawy a także całej Polski

Fotografia ślubna – oferta

Pragniecie, aby Wasze zdjęcia ślubne były perfekcyjnym uwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań? Poszukujecie osoby, która z wrażliwością i zrozumieniem podejdzie do nieszablonowych pomysłów? Marzy Wam się czarno-biały reportaż ślubny lub wielobarwna, emocjonująca opowieść o jednym z najbardziej wyjątkowych dni w Waszym życiu? Serdecznie zapraszam Was do kontaktu ze mną! Podając szczegóły planowanej uroczystości, jej datę, miejsce i podstawową charakterystykę, ułatwicie mi przygotowanie ślubnej oferty dopasowanej do Waszych oczekiwań i potrzeb oraz określenie mojej dyspozycyjności w wybranym przez Was terminie.

Formularz kontaktowy